Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Hledáme souvislosti
reklama
reklama
O serveru

Související články a duplicitní reakce

Co nového na serveru?

Ke kvalitním informacím patří širší souvislosti

Jedním z cílů projektu Sezimovo Ústí online je sloužit jako trvale přístupný, spolehlivý a snadno obsluhovatelný informační zdroj a datový archiv. Ke kvalitní informovanosti je potřebné, aby informace byly poskytovány v souvislostech.

Čtenář má několik možností, jak se dostat k informaci, kterou hledá. Jednou z možností je prolistovat odpovídající rubriku, pohodlnější však je použít vestavěný vyhledávač, který výskyty hledaných slov v textu zvýrazňuje.

Příklad: Zajímá vás usnesení rady města, jehož číslo jste se v nějakém článku dočetli. Řekněme, že to je 227/2005. Zadáte do vyhledávače "227/2005" (bez uvozovek) a server vám nabídne článek s tímto a dalšími deseti usneseními. Když tento článek otevřete, bude vámi hledané číslo 227/2005 zvýrazněno, takže ho snadno i v rozsáhlém článku naleznete.

Server Sezimovo Ústí online nyní přichází ještě s další možnosti, která čtenáři automaticky nabízí související články. Výběr se provádí na základě shody klíčových slov, které jsou součástí popisu obsahu jednotlivých článků. Pokud další články obsahují alespoň jedno shodné klíčové slovo, objeví se v nabídce souvisejících článků. Tak se například lze dostat na články, které se týkají stejného tématu, nebo v nich vystupují stejné osoby.

Nalezené články jsou řazeny podle počtu nalezených shodných slov. Shoda klíčových slov je vyjádřena v procentech. Příklad můžete vidět na konci tohoto článku.

Dalším vylepšením je nové zpracování čtenářských reakcí pod články. Čtenáři si stěžovali, že když po odeslání příspěvku aktualizují stránku, jejich reakce se zapíše znovu. Tento jev byl programově ošetřen a duplicitní reakce se po aktualizaci stránky již neobjevují.

Všem čtenářům děkuji za spolupráci a pomoc při vylepšování a odstraňování chyb.

Martin Klíma

Redakce - 26.09.2005
1. c0rw zapsáno: 27.09.2005 ve 12:17:37 hod.

skvela prace marty! web je cim dal tim vic na profi urovni a muzu klidne rict, ze v porovnani s velkym mnozstvim ceskych zpravodajskych serveru a jejich urovni je dost vysoko. jen tak dal! BOM! :)

2. Josef zapsáno: 29.09.2005 ve 20:58:52 hod.

Ty související články jsou výbornou pomůckou, díky.

3. Houdík zapsáno: 04.10.2005 ve 17:45:49 hod.

Bude také časem RSS? Díky za výborný server.

4. Martin Klíma zapsáno: 04.10.2005 ve 19:56:36 hod.

Děkuji Vám pánové za milá slova.
RSS už delší dobu zvažuji, ale nejsem zatím rozhodnutý. Za prvé si nejsem jistý, pro kolik lidí bych to dělal (kolik čtenářů by tuto službu využilo), za druhé mě od zavedení RSS odrazují obchodní důvody.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama