Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Stránky kde máte své místo
reklama
reklama
O serveru

Druhá verze v novém kabátě a s novými možnostmi

Nové Sezimovo Ústí online

Modernější design, větší přehlednost, více informací a vylepšené vyhledávání

Vážení čtenáři,
prázdninová letní pohoda a s ní související okurková sezóna byla jako stvořená pro modernizaci těchto stránek. Ta měla za cíl posunout technickou úroveň webu blíže k profesionální úrovni, jak po stránce sémantiky a zpracování informací, tak i webdesignu. Původní webhostingový server, ač byl rychlý a skvělý, bohužel těmto představám nestačil, proto byl celý redakční systém přestěhován na nové místo. Co je tedy nového?

Nový design
V prvé řadě si čtenář patrně všimne nového kabátu, tedy jiného webdesignu. Zde jsem přijal nabídku svého dobrého přítele, nosícího přezdívku C0rw, zkušeného tvůrce stránek, abychom spolu přetvořili design tohoto webu. Odvedl skvělou práci a notnou dávku trpělivosti, když jsme spolu hledali společné kompromisy. V této souvislosti byla kompletně přeprogramována sémantická struktura stránek, což má význam pro přehlednost, tvorbu dalších designů a také pro internetové vyhledávače.

Počasí
Server nyní přináší aktuální stav počasí v Sezimově Ústí. Údaje jsou aktualizovány každou hodinu a ukazují kromě stavu oblohy také teplotu, směr a sílu větru. Po kliknutí je k dispozici ještě několik dalších údajů a přehledná předpověď na čtyři dny. Údaje jsou zpracovávány z letištních meteorologických stanic.

Kurzovní lístek
Server přináší aktuální kurzy dolaru, eura a slovenské koruny. Využívá dat České národní banky.

Vylepšení vyhledávání
Vyhledávač velmi rychle prohledá každé slovo v každém článku na tomto serveru. Můžete hledat jedno, ale i více slov. Novinkou je pak zvýraznění nalezených slov ve článcích. Dejme tomu, že čtenáře budou zajímat články, obsahující jak slovo "starosta", tak i "zastupitelstvo". Do vyhledávače zadá obě slova oddělená mezerou a stiskne OK. Server mu vypíše přehled všech článků obsahujících obě tato slova. Při otevření nalezeného článku, ale i při dalším pročítání těchto stránek se mu budou hledaná slova v textu zvýrazňovat. V tomto případě takto: starosta ... zastupitel. Slova se zvýrazňují dokud není zavřeno okno prohlížeče nebo není hledáno jiné slovo.

Reakce čtenářů
V reakcích se nyní zobrazují konce řádek, bylo také zvětšeno okno pro vkládání reakcí.

Tisk článků
Tisk jednotlivých článků na tiskárně byl maximálně zjednodušen. Stačí dát ikonu pro tisk na prohlížeči. Postranní sloupce, reklamy a odkazy se automaticky vypnou a na papíře se objeví pouze požadovaný článek.

Diskusní fórum
Toto fórum bylo k dispozici již několik měsíců, ale nebylo prakticky využíváno. Čtenáři se zde mohou zcela svobodně vyjadřovat k jakémukoliv tématu, tedy nejenom k tématům jednotlivých článků. Je zde možnost založit si vlastní diskusní téma. Pisatelé mohou být registrovaní nebo psát anonymně.

V brzké době se chystají další rozšíření, zejména fotogalerie snímků ze Sezimova Ústí.

Pro další vylepšování těchto stránek jsou neocenitelné názory a postřehy čtenářů. Budu proto velice rád, když se podělíte o svůj názor, námět, připomínku či kritiku na tyto stránky.

Martin Klíma

Redakce - 12.08.2005
1. Josef zapsáno: 12.08.2005 ve 10:30:36 hod.

Za sebe to hodnotím jako skvělou práci. V porovnáním s tím vypadají oficiální stránky jako chudé příbuzenstvo. Přeju hodně úspěchů a těším se na tu fotogalerii.

2. čtenářka zapsáno: 12.08.2005 ve 19:03:07 hod.

Při první návštěvě Vašeho serveru v novém kabátě jsem si myslela, že jsem NĚKDE JINDE. Ale nabídka informací, možnosti diskuze - prostě jste mě přesvědčil, že jsem zase na Vašem dobrém webu. Pane Klímo, jste profík a demokrat!?a webdesign ? ten je přesně ? martinoklímovský ?.

3. čtenářka zapsáno: 12.08.2005 ve 19:18:37 hod.

Dotaz pro webmastera: Grafický znak uvozovek ? píši Alt +0132, A+0147 ? se mi nyní ( dříve se tak nestávalo ) u Vás v diskuzním příspěvku zobrazuje jako otazník. Při online i copy zápisu se po vložení uvozovky zobrazí správně, ale po určité době naskočí jako otazníky ? viz předcházející příspěvek. Myslím si, že chyba není na mé straně. Ale co já, amatér, vím. Podejte mi, prosím, vysvětlení.

4. čtenářka zapsáno: 12.08.2005 ve 19:21:59 hod.

...je to problém i dalších symbolů vkládaných ? psaných? pomocí klávesy Alt+numerický kód.

5. Martin Klíma zapsáno: 13.08.2005 ve 10:44:45 hod.

Děkuji za připomínku, podívám se na to co nejdříve.

6. Martin Klíma zapsáno: 14.08.2005 ve 01:29:50 hod.

Mimořádně dobře schovaná chyba, která se v testovací verzi neprojevila. Některé datové sloupce v databázi si během konverze ze starého serveru na nový stále pamatovaly původní kódování znakové sady. Ač se mi to nejprve zdálo nesouvisející, v kombinaci se znaky zadávanými přes Alt+num to způsobovalo vámi popsaný problém. Ještě jednou děkuji za pomoc při testování. Nyní už by to mělo být v pořádku.
Test: „speciální znaky ®­¬©•–—™ a nakonec uvozovky“.

7. čtenářka zapsáno: 14.08.2005 ve 06:59:22 hod.

Díky za Vaši odpověď . Přeji Vám hezký den ( trocha ironicky vzhledem k času, kdy jste psal své vysvětlení ).

8. pro čtenářku -ZZZ zapsáno: 15.08.2005 ve 16:42:59 hod.

Vidím, že své otupělé názory a otázky píšeš všude. To nemáš nic jiného na práci???????????????????

9. Josef zapsáno: 15.08.2005 ve 17:50:33 hod.

Váš příspěvek je skutečně mimořádně neotupělý, prozrazující širokému publiku míru vaši inteligence i tolerance. Přihlašte se na radnici, oni si vás zapíšou na příští kandidátní listinu.

10. TO:ZZZ - čte nářka zapsáno: 15.08.2005 ve 21:40:25 hod.

Asi jsme na tom stejně. Tak napiš ty „ něco neotupělého“, ráda se setkám s tvými slovními zvratky.

11. Kelner Vladimír zapsáno: 02.05.2007 ve 15:54:50 hod.

Stránka obsahuje spoustu i nformací nškteré potřebné některé zastaralé jiné zbytečné. Já bych přivítal, kdyby se na stránce objevil přehled soukromých řemeslníků v ˇustí a kontakty na ně. Čas od času potřebuje něco opravit , udělat a neví na koho se obrátit. Myslím si, že s živnostenským odborem by mohl býr pořízen seznam místních řemeslníků a kontakty na ně.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama