Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor
reklama
reklama
O serveru

Máte vlastní téma? Pište co chcete!

Server nabízí volný pokec

Vážení čtenáři,

na základě vašich dotazů a e-mailových podnětů server Sezimovo Ústí online ode dneška nabízí sekci s neformálním názvem Volný pokec.

Často jste si stěžovali, že zde máte možnost reagovat pouze na témata obsažená v některém ze článků. Pro napsání příspěvku na vlastní aktuální téma jste zde neměli prostor a připojené diskusní fórum pro vás bylo příliš složité a málo navštěvované. Podobné stížnosti se objevily i na oficiálních stánkách města, kde jsou již léta čtyři diskusní témata, navíc vzhledem k přítomnosti spamu delší dobu nemonitorovaná. Několik z vás mi také poslalo e-mail s představou, jak byste si takový pokec představovali.

"Nemohla by být na Vašich stránkách zřízena stálá rubrika, kde by si místní mohli navzájem radit v běžných problémech z oblasti služeb, kvality prodeje, o neposypaných chodnících, o bordelu okolo popelnic, kde by se dalo poukázat třeba pro ilustraci na takové drobnosti běžného denního života jako je to, že opět nebyl někde slyšet místní rozhlas, že zase nebyl někde již ve 4 odpoledne chleba, osobní postřehy, rady navzájem, kde by se mohli lidičky z našeho města navzájem upozorňovat, postěžovat si, poradit si jeden druhému, kde vaří v Sezimáku výborné kafe a je příjemné posezení, prostě taková Lampárna. Místo, kde by se dalo i např. poděkovat a pochválit konkrétní osobu, či instituci, postěžovat na neochotu, nezdvořilost, lidskou lhostejnost, pochválit dobrého a obětavého souseda a vyplivnout ze sebe to, co člověka zrovna ve městě namíchlo, mile překvapilo, rozčarovalo, zarmoutilo a kde by se místní mohl dotázat spoluobčanů, když řeší nějaký místní problém a sbírají informace, zkušenosti, poznatky, rady a reference třeba na nějakou místně působící firmu...," napsala například čtenářka Lenka.

Jelikož většina podnětů dávala hlavní důraz na jednoduchost, vychází řešení z osvědčeného formuláře pro čtenářské reakce. Povinné je jméno a text. Příspěvky jsou řazeny pod sebe v jednoduchém grafickém provedení. Úryvky posledních příspěvků se zobrazují v levé části každé stránky pod menu a hledáním.

Věřím, že tato možnost ještě více podpoří veřejnou diskusi a bude sloužit jako zdroj inspirace pro ostatní čtenáře nebo místní politickou reprezentaci. Také věřím, že stále větší skupina čtenářů se nebude obávat podepsat se pravým jménem.

Martin Klíma

Redakce - 11.12.2006
1. Janák zapsáno: 28.09.2012 ve 09:06:04 hod.

Dotaz. Už roky je mi záhadou Náměstí Tomáše Bati. Pokud je všeobecně známo, tak Tomnáš Baťa nemá nic spolešného s Baťovem. T.B.sen. zahynul v roce 1932 a T.B.jun. bylo při založení Baťova 20let
a o podniku nerozhodoval. Jediným vlastníkem byl Jan Antoním Baťa, který je také na fotu staveniště
Baťova. Přeci nechci věřit tomu, že Baťováci už zapoměli nebo snad zastupitelé se chtěli blýsknout
a pojmenovaly náměstí po T.B.jun., kterého i nejvyšší vítali a vyznamenávali(podnik získal podvodem).
Prosím o odpověď, aby mi Náměstí už bylo konečně jasné.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama