Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
Sport

Republikové finále Poháru AŠSK, Frýdek - Místek 24. - 25. 4.

Stříbrní gymnasté ZŠ a MŠ 9.května

Gymnasté ZŠaMŠ 9.května Sezimovo Ústí úspěšně reprezentovali na Mistrovství republiky škol.

Republikové finále Poháru AŠSK ve sportovní gymnastice Frýdek - Místek 24. - 25. 4. 2008: Chlapci ve složení Jakub Vysocký, Zdeněk Studený, Filip Jansa a Adam Talafous získali stříbrné medaile. Gymnastický pětiboj (prostná, kruhy, bradla, přeskok, hrazda) je na této soutěži doplněn šplhem, ve kterém se nám moc nedařilo a museli jsme dohánět ztrátu skoro dva body na stupně vítězů. Na jednotlivých nářadích však už kluci cvičili bezvadně a jen jsme doufali, že to bude stačit.

A pak nastalo, pro nás nekonečné čekání na vyhlášení výsledků. Vyšlo to. Kluci dokázali porazit, kromě suverénního Šumperku, všechny ostatní soupeře - třetí Kolín po velkém boji o 0,05 bodu, a obsadili výborné 2. místo.

Dívkám - Miluše Šinkorová, Andrea Vysocká a Kateřina Vacková - se soutěž bohužel moc nevyvedla a po nevydařeném přeskoku obsadili 10. místo.

Úspěšní byli i reprezentanti táborských středních škol, většinou naši bývalí žáci. Kluci ze SPŠ Tábor Tomáš Benedikt, Tomáš Nováček, Martin Velát a Jan Martinů vybojovali bronz a dívky táborského gymnázia Kateřina Michálková, Kateřina Bártová a Michaela Blažková stříbro.
Za pomoc s přípravou závodníků naší školy chci poděkovat gymnastickému oddílu a hlavně paní Zdeně Kašíkové.