FK Marila Příbram B - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 2:3 (1:1)

„Houpačkový“ zápas nakonec získali „ševci“

branky: 32. Čejda, 57. Milutinovič - 9. Mach, 70. Předota, 75. Rožboud

žluté karty: 23. Podrazký, 74. Milutinovič, oba PB

Rondzik - Podrazký, Vlavský, Mojdl, Hejdůšek, Novák, Šlapák, Velas (84. P. Veselý), Štochl (67. Kacafírek), Milutinovič, Čejda.

Sezimovo Ústí:
Chylík - Kordík, Kochlöfl, Předota - Endl, Koutník, Vesecký, Kostečka, Rožboud (90. Kvasnička) - Zelenka (69. M. Veselý), Mach.

Rozhodčí: Moník - Slavíček, Šob.

Hosté, kterým chyběl zraněný Horka a také Kočí se Sedliakem (oba hráči nepodepsali nové smlouvy a byli přeřazeni do B-týmu) začali v hornickém městě dobře. Už v 9. minutě centr Koutníka směrem do šestnáctky našel útočníka Macha, který hlavou míč umístil přesně k tyči.

Spartak zhruba prvních třicet minut Marilu skoro do ničeho nepustil a hrál v této části zápasu vcelku kvalitně. V poslední třetině první půle však hosté polevili a umožnili tak domácím vyrovnat a začít první obrat v utkání. Nejprve brankář hostů Chylík zlikvidoval velkou šanci Podrazského, ale pak už do jihočeské branky uhodilo. Stalo se tak v 32. minutě, kdy se příbramský Čejda po chybě obrany dostal sám před gólmana Chylíka, nezaváhal a prudkou ranou vyrovnal. Deset minut před přestávkou se do velké šance Spartaku po akci Rožbouda a Macha dostal útočník Zelenka, ale z malého vápna přestřelil.

Druhý poločas přinesl opět šancí Zelenky, který nastřelil brankáře. A tak domácí proměnili v gól v 57. minutě rychlou akci Štochla po pravém křídle, který nacentroval na střelce Milutinoviče. 2:1. První zvrat v utkání byl dokonán.

Pak se však osud zápasu otočil ve prospěch „ševců“ během zdařilé jihočeské pětiminutovky. V 70. minutě se míč odrazil k Předotovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a srovnal na 2:2. V 75. minutě rozhodl o vítězství Spartaku po centru Veselého Rožboud, když vrátil do sítě míč vyražený domácím brankářem Rondzikem. Ve zbytku zápasu se domácí hráči snažili o vyrovnání, nakopávali míče před Chylíka, ale vážnou příležitost si nevypracovali. Hosté si vezou domů na Soukeník tři body. Ty jsou o to cennější, že přišly hned po domácím výprasku s Chebem 0:5. Ševci snaživým výkonem porazili předposlední Příbram B, která bojuje o záchranu, a už se mohou těšit na domácí zápas se Slavií B.

připravili Miroslav Michajlov a Luboš Dvořák

Redakce - 10.05.2008
1. František zapsáno: 12.05.2008 ve 21:10:56 hod.

Samozřejmě jako příznivec mám velkou radost, že minulý debakl na domácím hřišti byl ten povinný, který přijde během sezony skoro na každé mužstvo, takže je dobře, že ševci jedou vítězně dál! Jen mě mrzí, že o zápase s Chebem se článek s výsledkem , průběhem a hodnocením zde neobjevil.Myslím si, že i o prohře, byť byla drtivá se může psát.

2. Martin Klíma zapsáno: 12.05.2008 ve 23:11:01 hod.

Františku, fotbalisti mají nového manažera přes informování médií a ten je, a teď zcela bez ironie, tak výkonný, že z jeho tiskových zpráv dělám výběr a uveřejňuji jen některé. Tím bych chtěl předejít mylnému dojmu, že by klub něco zatajoval.

3. František zapsáno: 13.05.2008 ve 06:03:44 hod.

Martine, děkuji za vysvětlení, tu poznámku jsem nemyslel nějak špatně, jen jsem si chtěl přečíst odborné zhodnocení zápasu, který jsem viděl a porovnat to se svým názorem. Nakonec to bylo asi v denním tisku, to mi ale uniklo, protože tisk beru nepravidelně.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka