Sezimovo Ústí online: Komentujeme události
Sport

Rezerva Spartaku nadělila Řepči devět gólů

I. A třída, sk. B
Spartak MAS Sezimovo Ústí B – ZD Řepeč 9:0 (5:0)
branky: 2., 16. a 47. Sedliak, 10., 63. a 69. Kočí, 11. a 56. Herma, 40. Stejskal.

sestavy
S. Ústí: Křehlík – Jelen (61. Tomeček), Chrt, Samec (29. Stejskal), Chotovinský – Anděl, Herma, Kočí, Pěknice – Kvasnička, Sedliak.
Řepeč: Hořejší, Břicháček, Roubíček, Eremiáš – Kravar, Fencl, Martin Kaspřík, Vachuta – Tomáš Kaspřík, Hubáček.

Rozhodčí: Čouza - Klíma, Mach.

Spartakovská rezerva jako lídr na hosty z Řepče, který patřilo předposlední místo v tabulce, v okresním derby doslova vlétla. Hosté, než se rozkoukali, prohrávali po šestnácti minutách 4:0! Velkou měrou se na tom podíleli dva hráči z třetiligového A týmu „ševců“ Kočí a Sedliak, které vedení klubu kvůli nepodepsaným smlouvám přeřadilo do „béčka“. Kromě nich má zkušenosti z ČFL i Jelen.
Už ve 2. minutě uplatnil svou rychlost Sedliak - v pozici zavánějící ofsajdem si v běhu pokryl balon a střelou k tyči spustil brankový „ohňostroj“. Góly byly vskutku pestré… V 10. minutě napřáhl ke své oblíbené ráně z 25 metrů Kočí, střela skočila a rozvlnila síť. Třetí v pořadí se prosadil Herma po akci Sedliaka. Autor třetí branky tak trochu laxně vystřelil či nacentroval k brance Doudy a ani hrající trenér domácích asi nečekal, že gólman jeho pokus propustí. Druhou a třetí branku si řepečský gólman za obrázek nedá.
V 16. minutě obránce Chrt dlouhou přihrávkou nádherně uvolnil Sedliaka a ten zvýšil na 4:0. Pět minut před přestávkou posadil svůj centr Pěknice na hlavu Stejskala a ten pohodlně skóroval – 5:0. Fotbalovou ekvilibristiku pak předvedl Kočí, posouval se s míčem pomocí jedné kličky za druhou, ale své sólo nakonec do branky bohužel neprotlačil.
Hned po odpočinku dal svůj třetí gól Sedliak, po brejku udělal kličku brankáři a zasunul - 6:0. V 56. minutě vyslal technickou střelu Herma a završil „sedm kulí“. Na 8:0 zvyšoval Kočí, který vyčníval nejen svou výškou, ale i výkonem. V 69. minutě tentýž hráč běžel s balonem, klamavým pohybem těla vše kolem sebe obcházel a jeho střela nemohla skončit jinde než v síti - 9:0. Na vstřelení „jubilejního“ desátého gólu měli domácí asi dvacet minut, ale už se dopředu moc dravě nehrnuli, a když, tak to s kombinacemi „až do kuchyně“ mnohdy přeháněli. Skóre 9:0 už se nezměnilo.