Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Píšeme o čem se mluví
reklama
reklama
Věci veřejné

Páteční ráno bylo vyhrazeno pro kaskadéry

Město v ledové pasti

Občan v ledové pasti. Foto J. Kočí
Nařízeni rady města o zajištění schůdnosti chodníků neprošlo první zkouškou

Následující fotografie přišly do schránky naší redakce e-mailem. Jejich autor, pan Kočí, chtěl na základě vlastní zkušenosti reagovat na článek o nařízení města o zajišťování schůdnosti místních komunikací. Systém pro reakce čtenářů ale neumožňuje vkládání obrázků, proto volil tuto cestu. Jeho fotografie nepotřebují žádné velké komentáře, však každý, kdo musel v pátek ráno do zaměstnání a šel třeba na zastávku MHD, zažil podobné obrázky na vlastní oči. Situace se ale na mnoha místech nezlepšila ani po několika hodinách.Sám autor opatřil své fotografie ulice Táboritů z odpoledních hodin pátku 11. února 2005 slovy:
"V této ulici bydlí převážně občané okolo 70 let a poslední dva dny pro ně je tato ulice takřka neschůdná. Na co jsou taková nařízení?"Ano, na co je nařízení rady města, když sama radnice nedokáže zajistit jeho plnění? Chudák občan či vlastník nemovitosti s přilehlou komunikací, ten by si mohl užít represí za nedostatečnou schůdnost chodníku před domem. Kdo ale bude postihovat vlastníka většiny neschůdných komunikací, tedy město?

Podle důvěrných informací musela v uplynulých dnech městská policie několikrát urgovat na Správě města nedostatečné ošetření chodníků, především prohrnování a posyp. Neměly by takové situace být řešeny jaksi bez zásahů policie? Automaticky, v rámci povinností nově zřízené organizace Správa města z s.r.o. na p.o.?

Mám dvě zdravé nohy, pevné boty a ke svému věku slušnou možnost, že bych pád na ledě přežil. Přesto jsem se necítil dobře. Člověka s berlemi, protézou či osteoporózou upřímně lituji.

A co vy čtenáři? Vzpomenete si, jak se vám v pátek šlo do práce?

Redakce - 14.02.2005

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama