Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Nazýváme věci pravými jmény
reklama
reklama
Lidé a úřad

Inspektoři šetří skládku na hřišti COP

Skládka je prý shromažďovaný materiál

Centrum odborné přípravy - skládka na hřišti

Skládku na hřišti sezimoústeckého učiliště Centra odborné přípravy prošetřuje Česká inspekce životního prostředí. Ve čtvrtek 22.6.2006 provedli dva inspektoři inspekce šetření na místě skládky stavební suti a poté si vyžádali na městském úřadě fotografickou dokumentaci skládky. Pracovníci úřadu dali inspektorům k dispozici sadu fotografií, které dokazovaly ukládání smíšeného odpadu, igelitových pytlů, obalů od sprejů, papírů a stavebních odpadů.

Celkem strávili inspektoři České inspekce životního prostředí v Sezimově Ústí asi tři hodiny. Na místě pořízený zápis nemáme v současné době k dispozici. Až inspektoři vypracují stanovisko, budou čtenáři informováni prostřednictvím těchto stránek.

Stav skládky 28.3.2006

Stavební úřad si mezitím dopisem vyžádal stanovisko vedení školy. Ředitelství školy poskytlo vysvětlení, kde uvádí, že stav na výše popsané fotografii nezpůsobila škola, nýbrž neznámí pachatelé, kteří tímto způsobem poškodili dobré jméno školy. Popisovaný odpad škola údajně zlikvidovala zákonným způsobem. Pravda by se patrně ukázala, pokud by někdo měl chuť se do vybudovaného valu podívat. Školu mohl přijít na oplocený pozemek nechtěně poškodit zmatený občan, domnívající se letmým pohledem, že nalezl sběrný dvůr.

Dále ředitel školy František Kamlach vysvětluje stavebnímu úřadu, že v současné době na místě probíhají projekční práce na vybudování protihlukové bariéry kolem hřiště. Skládka, která byla předmětem článku a stížnosti, je dle Františka Kamlacha "shromažďovaný materiál, který bude po skončení projekčních prací použit na vybudování této bariéry". Před vlastní realizací projektu má škola v plánu požádat o vydání stavebního povolení.

Uvěříme-li slovům ředitele Kamlacha, pak mají projekční práce nezvyklou podobu a bude obtížné pochopit, kde končí projekční činnost a kde začíná realizace. Projekční činnost ve většině případů probíhá na papíře, na pozemku se zaměřuje a vytyčuje. Z projektu je jasná výsledná podoba, cena a vyvstala-li povinnost žádat o stavební povolení. Projekt slouží jako podklad pro vydání stavebního povolení. Teprve po vydání stavebního povolení stavebním úřadem je možné zahájit realizaci stavby. Pokud není tento postup dodržen a stavba je zahájena bez stavebního povolení, jedná se o černou stavbu. Pokud někdo tvrdí, že tvorba dvoumetrových valů ze stavební suti a jejich zarůstání travou je pouze projekční činnost, pak se domnívám, že se snaží úřady obelhávat.

Na stavební úřad slova ředitele Kamlacha patrně příliš nezapůsobila, neboť úřad v současné době zahajuje s vedením školy řízení o odstranění černé stavby. Potvrdil to vedoucí stavebního úřadu Miroslav Píbil.

Škola uznala kritiku zasypání kmene břízy a strom odkryla. František Kamlach ve svém stanovisku ubezpečil úředníky, že škola bude i nadále zlepšovat životní prostředí ve všech spravovaných objektech, a tím vylepšovat celkový stav životního prostředí ve městě.

Škoda, že se přitom vylepšování životního prostředí nikdo neptá obyvatel, kteří ve vylepšovaném prostředí budou žít.

Martin Klíma

Redakce - 27.06.2006
1. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 10.07.2006 ve 07:07:12 hod.

Objem viditelného odpadu na fotce bych odhadoval na takových 10 multikár. Silně pochybuji o tom, že neznámý pachatel ten odpad házel přes plot...

Zjištění toho, co je ve valu uloženo by napomohla jedna nebo dvě příčně vykopané sondy.

2. Josef zapsáno: 10.07.2006 ve 09:50:31 hod.

Minulý týden tam přibyly další dvě pořádné hromady.

3. Jezevec zapsáno: 11.07.2006 ve 10:58:34 hod.

Tak skládka je prý shromažďovaný materiál? Tak to se pan Kamlach chová jako veverka z doby ledové. Taky si zahrabává oříšky na zimu a na horší časy. :-)

4. Gabriela Filipová zapsáno: 16.07.2006 ve 08:32:19 hod.

Já bych navrhovala vybudovat kolem celého areálu COP něco jiného, účinnějšího, nejlépe ve stylu Berlínské zdi. Plot a hromada hlíny nestačí :)

5. reakce zapsáno: 16.07.2006 ve 09:55:28 hod.

Pro p.Filipovou:styďte se.Víte vůbec o čem zde mluvíte?Vyvolávat v dnešní době strašidlo komunistické zvůle v podobě Berlínské zdi a doporučovat jeho aplikaci v našem městě je ubohé a při Vašem vzdělání nedůstojné!!!Hlavně hloupě kritizovat,to je asi cíl.Jen tak dál,sami se zde odrovnáte.

6. Josef zapsáno: 16.07.2006 ve 10:25:35 hod.

Koukám, že tu někdo nepochopil zcela jasou ironii se smajlíkem. Paní Filipová nemusí ani doporučovat, protože když si pan Kamlach usmyslí, že tu Berlínskou zeď postaví, tak ji prostě prohlásí za protihlukovou stěnu nebo jako bariéru před důchodci prodávajícími učňům drogy a ještě na ni dostane peníze z krajského rozpočtu, které budou chybět v nějaké vesnické škole. Až ji postaví, tak Vocílka s Čápem mu ještě přijedou slavnostně zapózovat, poděkovat a zatleskat při slavnostním uvedení do provozu. Ono je v tomto městě jedno co se staví, jestli skládka, plot, nebo zeď. Důležité je hlavně KDO to staví.

7. pro reakci zapsáno: 16.07.2006 ve 15:21:04 hod.

Je vidět, že v tom trochu lítáte. Vidíte komunistickou zvůli v tom, že někdo napíše o Berlínské zdi, ale schvalujete porušování zákonů, aroganci moci a zvůli pana Kamlacha. To je ubohost ve vašem podání. Já osobně s paní Filipovou souhlasím, jen bych na místo Berlínské zdi doporučil raději Čínskou zeď.

8. Gabriela Filipová zapsáno: 16.07.2006 ve 21:34:46 hod.

Nevyvolávám strašidlo komunistické zvůle, já si z něj dělám legraci, stejně jako z plotů, klecí a zákopů. Ta legrace mál trošku trpkou příchuť, protože si myslím, že v případě COP kraj vyhazuje peníze sice štědře ale nesmyslně...

9. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 06.08.2006 ve 08:11:09 hod.

Je vidět, že páně Kamlachův obranný val se utěšeně rozrůstá. Bazének zmizel a stavební suti do základu valu stále přibývá. Že by to všechno měl stále na svědomí onen neznámý pachatel, který poškozuje dobré jméno školy?

10. čtenářka zapsáno: 07.08.2006 ve 16:01:49 hod.

To, že zmizel bazének a stavební suti přibývá, dokazuje že „ František Kamlach ve svém stanovisku ubezpečil úředníky, že škola bude i nadále zlepšovat životní prostředí ve všech spravovaných objektech, a tím vylepšovat celkový stav životního prostředí ve městě. “

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama