Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Komentujeme události
reklama
reklama
Lidé a úřad

Město sledují tři kamery

Městský kamerový systém v Sezimově Ústí

V roce 2005 město Sezimovo Ústí požádalo Okresní ředitelství PČR o doporučení do programu Partnerství 2006 a v roce 2006 získalo dotaci na vybudování „Městského kamerového dohlížecího systému“ (dále jen MKDS).

Městská police říká: „Od vybudování a následného využívání MKDS si slibujeme, že v dohlížených lokalitách poklesne závadová činnost, že bude objasněno více trestných činů a dopravních nehod a že dojde i k lepší koordinaci práce strážníků městské policie díky přehledu o dění ve městě a ke zlepšení komunikace mezi městkou policií (MP) a Policií České republiky (PČR).“

Předmětem výstavby MKDS v roce 2006 bylo vybudování:
• řídícího a analytického centra u Městské policie, Dr. E. Beneše č. 21
• dalšího dohlížecího centra u obvodního oddělení PČR, nám.T.Bati č. 664
• dvou kamerových bodů na panelovém domě na nám. T.Bati č. 663 s příslušenstvím
• kamerového bodu na sloupu v křižovatce ulic Kánišova a Hromádkova

Řídící a analytické centrum MKDS u městské policie

Řídící a analytické centrum MKDS je umístěno ve stávající služebně Městské policie v budově Městského úřadu, Dr. E. Beneše 21. Z tohoto pracoviště dohlíží obsluhující operátor na scény z připojených kamer, z nichž vždy jednou je možno pohybovat.
Záznamové zařízení obrazu je umístěno přímo v kanceláři velitele, tak aby byla zajištěna dostatečná ochrana zaznamenaných obrazových dat a aby bylo zabráněno nedovolené manipulaci s nimi.

Další dohlížecí centrum u OO PČR, nám.T.Bati č. 664

Další dohlížecí centrum je dislokováno ve služebně OO PČR. V současné době mohou policisté dohlížet scény ze všech kamer nebo jedné, kterou jim vybere strážník MP.

Dva kamerové body na panelovém domě na nám.T. Bati č. 663

Panelový dům na nám. T. Bati byl kvůli svému položení a výšce vybrán jako strategický bod pro přehled o dění ve městě a zároveň jako příprava pro další rozšiřování. Z tohoto bodu je také zajištěna přímá viditelnost na střechu Městské policie v Táboře a tudíž je zde i možnost propojení dvou MKDS (Tábor a Sezimovo Ústí).
Kamerové body jsou umístěny diagonálně na rozích atiky objektu nám. T. Bati č 663. Kamerové terminály nejsou stejné.

Kamerový terminál směrovaný k E55 je vybaven vysoce výkonným ZOOM objektivem o maximální ohniskové vzdálenosti 300mm. Tento mimořádný objektiv má i výbornou světelnost zaručující velmi dobré podmínky pro snímání nočních scén.
Kamerový terminál směrovaný do sídliště je menší a je vybaven standardním ZOOM objektivem o ohniskové vzdálenosti 10-200mm.

Kamerový bod je umístěn na betonovém sloupu stojícím na křižovatce proti diskotéce Apollo. Kamerový terminál je typu speed dome – umožňující rychlou změnu sektoru sledování, automatické ostření obrazu a mající další užitečné možnosti optimalizující jeho instalaci v daném prostředí.

V lokalitě dohlížené tímto kamerovým bodem se nachází vyhlášená diskotéka Apollo, v jejíž blízkosti dochází v době pořádání zábavy k velkému pohybu lidí. Účastníci těchto zábav jsou často pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Proto zde dochází k častému porušování veřejného pořádku. Ulice Kánišova severně navazuje přímo na město Tábor a proto je zde také značný průjezd vozidel. V blízkosti se dále nachází 5 restaurací, zastávky MHD a stanoviště TAXI, základní škola a pošta.

Do prvního února 2007 je kamerový systém v plném provozu.

Informovala o tom městská policie na internetových stránkách města.

Redakce - 26.02.2007

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama