Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Stránky kde máte své místo
reklama
reklama
Hvězdárna

Od pátku 26.9.2008 až do soboty navštivte hvězdárnu

Noc vědců 2008

Již počtvrté se Česká astronomická společnost spolu s řadou dalších astronomických institucí a organizací v České republice zapojila do Evropské noci vědců. Ke zhruba 200 městům v 30 zemích Evropy se poslední zářijový pátek (26.9.2008) přidá také řada astronomických míst v České republice, včetně Sezimova Ústí.

Noc vědců je celoevropská akce pořádaná z iniciativy Evropské komise jako "Researchers in Europe" od roku 2005. Jejím cílem je bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako "obyčejné lidi". Vědci v tento jeden večer v roce představují veřejnosti svoji práci v netradičním světle, účastní se kulturních produkcí, spolu s návštěvníky provádějí zábavné pokusy a pozorování.

Letošního ročníku se zúčastní na 200 měst po celé Evropě. Přehled o tom, kde všude se pořádá Noc vědců v České republice, získáte na stránkách www.noc-vedcu.cz.

Noc vědců 2008 na hvězdárně v Sezimově Ústí bude tentokrát cestovatelská. Nenechte si ujít následující zajímavý program.

Pátek 26.9.2008
15 hod - Strkovské meteority - otevření obnovené výstavy věnované pádu strkovských meteoritů v roce 1753 (Vlastislav Feik)
15 hod - Sucho a život - otevření cestopisné výstavy věnované cestě po Maroku a Západní Sahaře (Vlastislav Feik, Petr Bartoš)
16-17 hod - Pozorování Slunce, pozorování pro veřejnost (Vlastislav Feik)
17-24 hod - Hvězdné znalosti - noc plná kvízů pro malé i velké o drobné ceny
18-20 hod - Peru očima astronoma - povídání s besedou o cestě do Peru (Jan Elner)
20-21 hod - Zatmění - povídání s besedou o cestách za zatměními Slunce (Vlastimil Neliba)
22-23 hod - Sucho a život - povídání s besedou o cestě po Maroku a Západní Sahaře (Petr Bartoš)
20-24 hod - Pozorování noční oblohy - pozorování pro veřejnost – večer Venuše a Jupiter, tour Messier (Vlastislav Feik, Zdeněk Soldát, Vlastimil Neliba)

Sobota 27.9.2008
0-6 hod - Pozorování noční oblohy - pozorování pro veřejnost – tour Messier (Vlastislav Feik, Zdeněk Soldát, Vlastimil Neliba)
0-6 hod Hvězdné znalosti - noc plná kvízů pro malé i velké o drobné ceny

Redakce - 26.09.2008
1. ziza zapsáno: 26.09.2008 ve 23:19:48 hod.

!!! VÝZVA !!!

Dne 24.9. 2008 jsem si na titulní straně mladé fronty dnes přečetl článek s nadpisem:
Sběrny už nebudou za železo platit na ruku sám nadpis článku nijak nesouvisí s tím co tady chci prezentovat.

Touto cestou jsem chtěl širokou veřejnost vyzvat k tomu aby s sebou nenechali manipulovat
a ozvali se proti schválené novele zákona o odpadech ke které byla připojena a následně také schválena novela, která zavádí poplatky za (pře)registraci vozidla v evidenci vozidel.Viz MF Dnes ze dne 24.9. 2008.citace z mf dnes ze dne 24.9.2008: Dnes přijatá novela také upravuje výkup autovraků. Zavádí i poplatky za registraci ojetého auta do registru silničních vozidel. Poplatky se pohybují od tří tisíc do deseti tisíc korun podle toho, jakou emisní normu EURO vozidlo splňuje. Poplatek se platí při první registraci ojetého auta v tuzemsku, případně při první přeregistraci. Pokud zákon podepíše prezident, mohl by začít platit už na začátku příštího roku.
.
Takže tímto vás prosím o účast při demonstraci kterou bych chtěl uskutečnit dne 3.11.2008 v 10:00hod před budovou Vlády ČR.

Protože musíme konečně vyjádřit nesouhlas s libovůlí našich zákonodárců. Budu rád že aspoň někdo si uvědomí oč tady jde, je dobře že se umíme semknout když Čechy postihne povodeň nebo podobná katastrofa, ale co když ti nahoře zapomenou že ti dole mají jen jeden plat, žádné náhrady nebo proplácené letenky?? Myslím že je čas ukázat že už tady svoboda slova JE, když tu nebyla 40let!!!! Proč ve Francii to jde a tady i kdyby stál bochník chleba 100Kč se nikdo neozve?? Budeme to jen z pohodlnosti tupě snášet??Nebo si naše miláčky vybojujeme?Myslím že když se nejedná jen o určitou skupinu, ale týká se valné většiny občanů ČR, nás všech.Vždyť se podívejte na sídliště... Kolik tam stojí aut starších osmi let?? Dost.. myslím že to alespoń stojí za úvahu...

Související článek-citát z idnes:
I ministerstvo přiznává, že půjde o "regulační poplatek", který má omladit vozový park v Česku a motivovat lidi, aby se už konečně zbavili starých wartburgů či "stodvacítek".
Od příštího roku by se mělo za novou ojetinu odvádět státu až 10 tisíc korun. Poplatek bude platit nový majitel při registraci ojetiny, lišit se bude podle stáří auta a emisí.
Novinka však neřeší problém vraků. Po Česku se stále povalují torza aut, k nimž se nikdo nezná. Zákon, podle kterého se už dnes musí auta likvidovat ekologicky, totiž různými kličkami obcházejí vrakoviště i motoristé. A v Česku ročně zmizí až 60 tisíc vyřazených aut.
Další populární možností je odmontovat z auta značku a uložit ji na dopravním inspektorátu do takzvaného "depozitu". "Nemusíte pak platit povinné ručení a depozitum si můžete každého půl roku prodloužit, a to donekonečna," připouští Josef Pokorný, ředitel odboru schvalování vozidel na ministerstvu dopravy. Tato možnost je původně určena pro sezonní řidiče.
Pokud se totiž auto najde v příkopě, majitele lze rychle najít. "Za odložení vraku hrozí až dvacetitisícová pokuta. Podle připravovaného zákona by se měla brzy zvýšit až na půl milionu," varuje Jakub Kašpar z ministerstva životního prostředí.
Vynalézaví majitelé aut však často odbrousí číslo motoru, aby nebylo možné vůz identifikovat. Nebo nahlásí, že jim ho někdo ukradl.
Moc si nepomůže ten, kdo se ani neobtěžuje vrátit značku, auto odloží do stodoly a jednoduše přestane platit pojištění. Úředníci ho odhalí třeba v případě, že si koupí nové auto a půjde ho přihlásit na úřad.

Prosím potvrďte svoji účast na demonstraci zde:
Kontakt na organizátora: Tel.: 605 520 744 , e-mail: zizak@email.cz

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama