Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Hledáme souvislosti
reklama
reklama
Hvězdárna

2. 12. 2008 od 9 hod. do 15.30 hod.

Seminář o světelném znečištění

Vážení přátelé,
dovolujeme si vás pozvat na seminář s netradičním tématem, kterým je problematika světelného znečištění. Téma v souvislosti s kvalitou životního prostředí často opomíjené, avšak parametr životního prostředí ovlivňující životy nejen lidí, ale i zvířat žijících v blízkosti urbanistických celků.

Cílem semináře je seznámení se světelným znečištěním, tedy objasnění co to vůbec světelné znečištění je, co vše světelné znečištění ovlivňuje.

Součástí semináře je rovněž informování o legislativních úpravách problematiky světelného znečištění v České republice i jinde ve světě. Podstatná část semináře bude věnována příkladům různých způsobů osvětlování, a to od navrhování až po samotnou realizaci.

Na závěr semináře bude možnost shlédnout praktické ukázky osvětlování, a pokud bude příznivé počasí, bude umožněno i pozorování noční oblohy astronomickými dalekohledy a příklad rozdílu pozorování noční oblohy se zapnutým a vypnutým pouličním osvětlením.

Termín konání semináře: 2. 12. 2008 od 9 hod do 15.30 hod (dobrovolně až do 20 hod)
Místo konání semináře: Hvězdárna Fr. Pešty, Sezimovo Ústí

Podrobné informace o semináři: http://www.hvezdarna-fp.cz/prog/program-2008-Temnenebe.htm

Petr Bartoš
777 770 253
bartos@hvezdarna-fp.cz

Redakce - 19.11.2008
1. Zdeněk Soldát zapsáno: 29.11.2008 ve 13:52:18 hod.

ZÁKRYT VENUŠE MĚSÍCEM. Dovolte mi touto cestou upozornit zájemce, že den předtím, v pondělí 1.12. v 17.12hod. proběhne za jasné oblohy nad jihozápadním obzorem ZÁKRYT VENUŠE MĚSÍCEM. Vstup za kotouč Měsíce v 17.12h, výstup v 18.23h našeho času-SEČ. Poslední úkaz proběhl 18.6.-07. Hvězdárna bude návštěvníkům k dispozici.
Západ Venuše 18.53h. Západ Měsíce 18.58h. Doporučuji jako MIMOŘÁDNÝ ÚKAZ!
Hvězdárna F.P.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama