Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Píšeme o čem se mluví
reklama
reklama
Volební strana: Top09

TOP 09 nesouhlasí se stanovením koeficientu

Koeficient daně z nemovitosti

Zastáváme názor, že tato daň je ve svém principu nespravedlivá, je to spíše trest za pracovitost a proto se zvýšením této daně nesouhlasíme. Chápeme, že vliv této daně, vzhledem k tomu, že je celá příjmem obce, se dobře, jednoduše a bezpečně plánuje.

Náš zástupce MUDr. Králová požádala o odložení tohoto bodu jednání na příští zastupitelstvo s argumenty, že existují jiné alternativní zdroje příjmu do městské pokladny. Výnos z této daně bude splatný až v roce 2012 a dotkne se tedy rozpočtových příjmů až v příštím roce, kdy lze očekávat ještě řadu změn v pravidlech rozdělování sdílených daní. Je pravda, že alternativní možnosti nebyly z naší strany presentovány, ale z toho co již bylo ve veřejnosti publikováno lze očekávat například zvýšení DPH, částečně již v tomto roce a dále v roce 2012, zvýšení horní hranice za likvidaci komunálních odpadů apod. Myslíme si, že uvedené daně a poplatky se týkají všech obyvatel a  jsou proto pro komunální příjmy a hlavně pro komunální výdaje do obecní infrastruktury (komunikace, dodávky energií, rekreační a sportovní zařízení) a investiční činnosti s dlouhým horizontem realizace a užívání (dům pro seniory, školství atd.), spravedlivější.

Tento návrh nebyl zbytkem přítomných zastupitelů akceptován a byl podán návrh na stanovení koeficientu na hodnotu 2, kdy uvažované navýšení kolem 3 mil. Kč bude vedeno na zvláštním účtu města.

Koeficient 2 pro stanovení daně z nemovitostí byl následně schválen všemi přítomnými zastupiteli, mimo zastupitelky MUDr. Králové, která hlasovala proti přijetí tohoto koeficientu.

Udivuje nás zbytečný spěch při projednávání tohoto návrhu vzhledem k tomu, že ke zvýšení koeficientu a jeho platnosti pro rok 2012 je ještě dostatek času. Předpokládáme, že opatření, která se dotýkají jenom některých skupin obyvatel města lze projednávat s dostatečným předstihem a  s dostatečným vysvětlením  problematiky a účelu k jeho zavedení. Argument starosty města, že tato problematika byla projednána s velkými podnikatelskými subjekty, kteří toto nepovažovali za rozhodující je z našeho pohledu vůči občanům města ne příliš přesvědčivý.

Budeme se proto i v budoucnosti podobnými záležitostmi trvale zabývat a  budeme se snažit o zavedení obecného principu včasné veřejné diskuze.

V Sezimově Ústí dne 12.4.2011


Adresa: http://top09.sezimovousti.cz                 mail: top09@sezimovousti.cz

Upozornění: Za informace v tomto článku nese zodpovědnost volební strana Top09. Provozovatel serveru poskytl prostor a informační systém pro prezentace volebních stran, aniž by hodnotil či upravoval jejich informační obsah.
Top 09 - 12.04.2011
1. -bl- zapsáno: 15.04.2011 ve 11:05:10 hod.

Škoda,že jste výši té daně z nemovitosti neuvedli v absolutních číslech.Zajímalo by mě,kolik to dělá.Já když platil tuto daň,než jsem byl nucen barák prodat,tak činila 69,- Kč ročně.Pravda,bylo to na nekonečně menší obci,než je Sezimák.

2. Ivan zapsáno: 27.04.2011 ve 10:14:19 hod.

No nesouhlasíte a co se změnilo...stejně si "páni" udělají co jim vyhovuje - hlavně aby bylo aby lidi platili a oni mohli rozhazovat

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama