Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor
reklama
reklama
Benešova vila

Jeden v horku pomáhá, druhý dělá politiku

Benešův památník otestoval charaktery

V sobotu 28. května se u příležitosti 121. výročí narození prezidenta Edvarda Beneše konalo slavnostní otevření památníku věnovaného jeho celoživotnímu dílu.

Pietního aktu u hrobky a otevření památníku se zúčastnil premiér Jiří Paroubek, ministr kultury Pavel Dostál a další hosté. Prezidenta republiky zastupoval tajemník Ladislav Jakl. Hovořit o tom, jaký měl prezident Beneš vztah k našemu městu by bylo nošením dříví do lesa.

Památník je jistě pro náš region významným turistickým artiklem. Pokud se jeho existence dostatečně podpoří v propagačních materiálech města a zareagují i místní firmy podnikající v oblasti cestovního ruchu, pak může Sezimovo Ústí ožít zvýšenou návštěvností turistů. V porovnání se sousedním Táborem, který čerpá na svou propagaci jednu statisícovou dotaci za druhou, je naše město po stránce propagace skutečně v roli nevýrazného táborského předměstí. Snad lze doufat, že pracovníci v kulturním středisku a vedení radnice to tak dlouho nenechají.

Památník Dr. Edwarda Beneše je otevřen veřejnosti od května do září každý den od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.


Ještě jedna věc stojí za zmínku. Celá sobotní akce se konala za těžko snesitelného tropického vedra. Na rozpáleném nebi nebyl jediný mráček. Pořadatelská služba tvořená z úředníků radnice se proto zásobila dostatkem tekutin. Jak během dne stoupala rtuť teploměru, rostla i obava o zdraví přehřátých návštěvníků vesměs seniorského věku. Některým návštěvníkům bylo nevolno, několik jich dokonce omdlelo. Těm pomáhaly městské pečovatelky, které mají zdravotní průpravu. Úředníci zareagovali tím, že otevřeli svoje zásoby tekutin a začali je nabízet ostatním lidem stojícím v parku či sedícím na lavičkách.

Zajímavý na tom je fakt, že pečovatelky jako pořadatelky neměly zdravotní pomoc v náplni práce. Přesto pomáhaly kde bylo potřeba. Úředníci neměli za úkol napájet návštěvníky, přesto nalévali minerálku každému kdo potřeboval. V kontrastu s tím se mnozí z organizátorů podivovali nad tím, že lékařka, zastupitelka a radní Jarmila Voběrková (US-DEU), která v organizační soupisce figurovala jako zdravotní asistence, se pohotově zařadila do slavnostního průvodu a místo pomáhání lidem šla s politickou reprezentací pokládat věnce.

Redakce - 30.05.2005

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama