Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Svobodné informační médium
reklama
reklama
Volný čas

Kurz 3D grafiky, modelování a animace

SPŠ Tábor otevírá již 10. ročník populárních grafických kurzů se zvýhodněnou cenu pro žáky základních škol a studenty středních škol.

3D grafika se vytváří v trojrozměrném světě. Do prostoru umístíte několik kvádrů a necháte je vykreslit z různých pohledů. Vytvoříte tedy prostorová tělesa, přidáte pár světel, efekty, nemusíte se starat o stíny, přikrývání těles a o vyjadřování perspektivy. Tělesa se upravují ve dvourozměrných pohledech (horní, boční). Scény se rendrují (vykreslují) v perspektivních pohledech (např. kamera). Poté se vykreslené scény ukládají do bitmapových formátů pro tisk (jpg, bmp) nebo ve formě videa (avi, mpeg).

Tvorbu v 3D světě bychom mohli rozdělit do několika fází. První fází je modelování - tvorba objektu, který odpovídá realitě: musí mít pravděpodobné proporce, zaoblené hrany atd. Druhou částí je vytvoření vhodného materiálu - můžete si vybrat povrch z knihovny nebo udělat nový materiál z fotografie. Nesmíme zapomenout na přidání efektu nerovnosti povrchu, aby objekt nevypadal jako plakát a získal na skutečnosti. Třetí a asi tou nejefektivnější fází je osvětlení. Kdo umí nasvítit scénu z vhodné strany, vhodnou intenzitou a vytvořit tak nějakou atmosféru, může se přesvědčit o svém talentu. U pohybových scén je podstatná animace kamery, která musí zabírat správnou část scény a její pohyb nesmí být ani pomalý ani rychlý. Nakonec můžeme využít možností postprodukce. Patří sem např. skládání a prolínání scén nebo efekty rozmazání objektivu či úprava jasu, kontrastu a intenzity.

3D grafika tedy skýtá obrovské možnosti pro tvůrčí činnost a jediným omezením je vlastní fantazie. Obsah jednotlivých kurzů se vždy přizpůsobuje zájmu a schopnostem studentů.

Kurzy vedou kvalifikovaní lektoři.
Podívejte se na ukázky prací na stránkách školy.
Podívejte se na stránku absolventů kurzu s četnými ukázkami.

Kontakt pro zájemce: tel.: 381-500018, 381-500011, info@sps-tabor.cz, www.sps-tabor.cz
Termín konání: pátek 16 hodin.

Rozsah kurzu: 30 týdnů x 2 hodiny, tj. 60 hodin.
Více informací a zápis do kurzu na e-shopu SPŠ Tábor

Redakce - 21.09.2009

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama