Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Ptáme se za vás
reklama
reklama
Volný čas

Ivan Pinkava vystavuje sérii nafocenou pro plzeňský Prazdroj

Zátiší s historickou pivní tematikou

Zátiší s historickou pivní tematikou v umělecké fotografii

Sezimovo Ústí, 16. 10. 2008 – Ve foayer kulturního střediska Spektrum v Sezimově Ústí II proběhne od 18 hodin 16. října vernisáž výstavy fotografií Ivana Pinkavy, jednoho z nejznámějších českých fotografů. Autor se nechal při jejich vzniku inspirovat historickými pivovarskými předměty, z nichž vytvořil zajímavá zátiší. Výstava s názvem Pivní práce potrvá do 30. října 2008.

Výstavu zahájí ředitel Městského střediska kultury a sportu Mgr. Vladimír Doležal

· Ivan Pinkava vystavuje sérii fotografií Pivní práce ve od 16. do 30. října 2008.
· Vernisáž výstavy je spojena s vystoupením hudební skupiny A - Plus a s ochutnávkou plzeňského piva a začíná 16.10. od 18 hodin
· Výstava je otevřena denně od 17. října kromě víkendů od do 10 do 16 hodin
· Vstup na výstavu je od 17. října, vstupné zdarma

Ivan Pinkava (1961) absolvoval v roce 1986 na FAMU obor Umělecká fotografie. Od té doby se věnuje volné fotografii. Je znám především jako autor fotografií, v nichž postihuje hlubinnou nejednoznačnost člověka. Pravidelně vystavuje především v Evropě a v USA (Německo, Francie, Itálie, GB, USA, Izrael, Mexiko ad.). Jeho dosud nejrozsáhlejší výstava byla uspořádána v Galerii Rudolfinum v Praze v roce 2004. Událostí letošní sezóny byla jeho retrospektiva na Pražském hradě v rámci cyklu Maximální fotografie.

Vedle ceněné autorské tvorby pracuje i na zakázku – vytvořil fotografické portréty osobností pro billboardovou kampaň značky Pilsner Urquell (Miroslav Ondříček, Josef Rakoncaj, Lubomír Brabec). Je zastoupen v domácích i světových veřejných sbírkách. Od roku 2005 působí jako vedoucí ateliéru fotografie na VŠUP v Praze.

Více na www.ivanpinkava.com

Redakce - 16.10.2008
1. patrik hronek zapsáno: 17.02.2009 ve 12:05:27 hod.

prosim vas ja dlouho se jede do sezimova usti my s kamaradem by sme chtely jet do sezimova usti a poitrebujeme v kolik by nam to jelo autobusem 30-31.5 a v kolik by sme se vratily a mista prestupu delka cesty cena jizdneho cas prijezdu do J.H nazev pamatky hradu nebo zamku ZOO oteviraci dobu cenu vstupneho a co je v ni zajimaveho predemm dekuji PATRIK HRONEK

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama