Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Koktejl

Z dražby Fierlingerovy vily je hudební trhák!

Pirátská nahrávka Zastupitelstva

Obal CD Zastupitelstvo
Česko našlo superstar mezi sezimoústeckými zastupiteli

Týdeník Relfex 13.3. - Sezimovo Ústí: Celospolečenská mánie zvaná Česko hledá superstar zasáhla i sezimoústecké zastupitele. Vetšina z nich, pronásledovaná děsivou vidinou neúspěchu v dalších volbách, se poohlíží po zaměstnání, kde by jim nechyběl bouřlivý aplaus a záře reflektorů. A cestu si vybrali skrze spontánní a emotivní hudební projev.

Po mnoha utajovaných zkouškách v nevyužívaných sklepech místní radnice, začala poloprofesionální skupina 21 zpěváků a hudebníků vystupovat konečně před lidmi. Veřejná vystoupení pozdržel fakt, že dvě desítky umělců se nemohly domluvit na názvu hudebního sdružení. Název "Různé tváře" nevyhovoval jedné části, jméno "Mírova squadra" druhé a "Nesmiřitelní" zase třetí. Po dlouhém přemýšlení a dohadování si vybrali název "Zastupitelstvo".

Navštívili jsme jeden prosincový klubový koncert skupiny Zastupitelstvo. Konal se v hip-hop klubu COP-ROCK, což je podle místních squaterů prý učiliště, ale vzhledem k nepřehlédnutelné železné ohradě s tribunou nám to trochu připadalo jako pracovní tábor, jen nápis "Arbeit macht frei" chyběl. Přes davy šílejících fanynek nebylo ani vidět, kudy se má jít dovnitř. Čas jsme si zkrátili pokecem s místním obyvatelstvem, které nám poradilo, v jakém křoví v okolí klubu najdeme zbytky haše a kde se údajně válí piko, speed a héro. Místní pohostinnost nás dojala, ale protože už vyhazovači začali pouštět dovnitř, šli jsme se radši tlačit do fronty.

Zastupitelstvo to rozbalilo na plný pecky hned od začátku a domácí publikum to náležitě ocenilo. Zastupitelstvo předvedlo výběr ze svého připravovaného alba, takže zazněly pecky jako "Program", "Kontrola usnesení", "Změna programu" nebo třeba textově vydařený kousek "Darujeme recipročně pozemek". Vrcholem koncertu byla samozřejmě titulní píseň alba, a to trhák s názvem "Dražba Fierlingerovy vily". V této skladbě, jejíž pirátskou nahrávku vám přinášíme, se naplno projevují bouřlivé emoce protagonistů podbarvené hypnotickým rytmickým samplem. Zpěváci si bravurně předávají slovo, improvizují a vtipně reagují na předchozího rappera. Nechybí dokonalá choreografie a vřelá mimika členů Zastupitelstva. Ač je to směs rapu a hip-hopu, celá skladba má znaky hudební opery s úvodem, zápletkou a gradujícím dějem. Nesmíme opomenout do detailu vypracovanou scénografii. Nad celou hlasovou a pohybovou přehlídkou vyčnívá mystický empire, na kterém sedí tři zpěváci, představující vůdčí osobnosti této show. Přirozeným frontmenem a dirigentem této show je vyzrálý a zkušený bělovlasý zpěvák, který během koncertu ztvárňuje roli Nohavicova náčelníka dobrých mravů a mysteriózního aranžéra davů. Jeho pronikavý pohled, podmanivá intonace a nadlidský výkon nemohl nechat nikoho chladným.

I když pak zazněly další dobré skladby, jako "Nuda v kontrolním výboru", "Kupte doktorce mrazák" nebo třeba "Vylezte kostlivci ze skříně", bylo jasné, že Dražba Firlingerovy vily zůstane dlouho dunět v našich uších. I když Zastupitelstvo ještě přidávalo další pecky, obecenstvo neutichalo a mnoho lidí si chtělo po skončení programu zazpívat s novými hvězdami a neustále se hlásilo o mikrofon. Záchranka měla plné ruce práce s dehydrovanými fanoušky upadajících do hysterických kómat a pořadatelé z COP-ROCKu rozhazovali mezi lidi lahve s vodou - prostě show, jak má být.

Byli jsme u toho a museli jsme se s vámi rozdělit. Pirátskou nahrávku titulní skladby s názvem "Dražba Fierlingerovy vily" si stahujte v příloze. Uložte si skladbu na disk (klikněte pravým tlačítkem myši a dejte uložit cíl jako) a pak si ji pouštějte jak často budete chtít. Soubor je ve formátu MP3 a má asi 5MB, takže to bude možná chvilku trvat, ale za kvalitu se musí platit. Až bude příště Zastupitelstvo koncertovat, nenechte si to ujít!

Míša Xaver Jelen, hudební publicista

(článek se nachází v rubrice Koktejl, rubrice pro politickou satiru a recesi)


Článek obsahuje přílohu zastupitelstvo_drazbafv.mp3
Redakce - 14.03.2005
1. Petr Bílek redakce REXLEX zapsáno: 14.03.2005 ve 14:52:11 hod.

Žádný takový článek jsme v Reflexu nepublikovali.

2. Pozorný čtenář zapsáno: 14.03.2005 ve 18:11:37 hod.

Článek vyšel v Relfexu, nikoliv v Reflexu, ty Rexlexi :))

3. Ocean zapsáno: 15.03.2005 ve 15:53:43 hod.

Tak tenhle song je fakt cool. Ten koncert jsem sice nestih, ale doufám, že budou další. Taky ta síla toho songu bude asi v tý atmosféře - COP-ROCK je prej dost dobrá hall. Je taky vidět, že kapelu dost táhne jejich sounman - podle stylu tipuju, že to bude Marty MSB. To je fakt dobrej típek.
Jen mě mrzí, že nikde (ani na netu) není to cédo v prodeji.
Podle některejch hlášek je tenhle band pohromadě jen 2 roky. Jestli je to true, má se českej šoubizniz za pár let na co těšit.
btw. kdy a kde bude další koncert? thx.

4. rambousek zapsáno: 19.03.2005 ve 14:18:08 hod.

Fakt dobrý, p. Klíma opět stylisticky onanuje. doporučuji konkurz do Blesku.
Rambousek

5. Martin Klíma zapsáno: 21.03.2005 ve 09:59:34 hod.

Proč dělat konkurz do Blesku, když mám svůj vlastní. Máte zajímavou rétoriku pane, nechcete onanovat se mnou? Místa a rubrik je tu dost.

6. DJ Radio zapsáno: 25.03.2005 ve 11:41:33 hod.

That's a cool song man, keep up the good work!

7. Vojta zapsáno: 28.03.2005 ve 19:56:51 hod.

song je špica, ale časopis RELFEX skutečně existuje: www.unitedislands.cz/aktual.htm , nebo že by tento vtipný nápad měl kontakty v České spořitelně?

8. Kopretinka zapsáno: 04.08.2005 ve 10:12:22 hod.

Prosím o info,zda město chce prodat dům určený k rekreaci v Novém Světě,když se jim nepodařilo prodat tuto vilu,ani kino v Sez.Ústí I.Song je zdařilý,už taky chápu.

9. tonda zapsáno: 03.05.2007 ve 17:53:38 hod.

Podle mého názoru jsou tato přirovnání a cituji "železné ohradě s tribunou nám to trochu připadalo jako pracovní tábor, jen nápis "Arbeit macht frei".... "- velmi nevhodná.
Uvedomujete si vážení podstatu těchto přirovnání a právě v těchto květnových dnech, nemám slov......

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama