Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Tip: Bojíte se zeptat? Napište, zeptáme se za vás!
reklama
reklama
Doprava

MHD je rozumná a levná alternativa

Městská hromadná doprava

Nemáte auto? Stačí přijít na zastávku.

Spojení s okolními městy je pohodlně zajišťována autobusy městské hromadné dopravy. Městská autobusová doprava obsluhuje trojměstí Tábor - Sezimovo Ústí - Planá nad Lužnicí a okolní vsi v okruhu zhruba do 10 km od města Tábora.

Jízdenky jsou v hodnotě 6, 8, 10, a 12,- Kč (cena jízdného je určena vzdáleností a dobou přepravy od výchozího do cílového místa, cena pro děti je poloviční) si lze zakoupit v novinových stáncích, v hale autobusového nádraží v prodejních automatech na uzlových zastávkách. Jízdenky je možné pokaždé zakoupit u řidiče, ale pouze v hodnotě 13 Kč).

Bezplatně jsou přepravovány děti do 6ti let, tělesně postižené osoby, kočárky s dítětem a osoby starší 70ti let, děti ve věku od 6ti do 15ti let mohou využít zlevněné jízdenky.

V aglomeraci je nejjednodušší doprava autobusy č. 11 a 13, které mají nejkratší intervaly (ve špičce 5 - 10 minut, ve večerních hodinách 20 - 30 minut). Většina autobusů končí provoz mezi 22. a 23. hodinou, v noci jezdí pouze linka č. 11 (ve všední dny mezi 23 a 4 hodinou jsou intervaly 1 - 2 hodiny, o víkendu intervaly 1 hodina). Autobus č. 50 jezdí do Plané nad Lužnicí a směrem na Tábor končí na autobusovém nádraží. Ze Sídliště nad Lužnicí jede přímo k okresní nemocnici autobus č. 10.

Pro více informací navštivte webové stránky provozovatele MHD www.comettplus.cz.

Redakce - 01.10.2004

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama